OTEKON 2018 – 9. Otomotiv Teknolojileri Kongresi

yorumsuz
103

OTEKON 2018 – 9. Otomotiv Teknolojileri Kongresi

Yer : Bursa
Tarih : 07 – 08 Mayıs 2018
Düzenleyen : Uludağ Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü ve Makine Mühendisliği Bölümü
Kongre Merkezi : Sheraton Bursa Hotel
Organizatör : Burkon Turizm & Kongre
Web Sitesi : http://otekon.org

DAVET.
Otomotiv sektörü birçok sektörü etkileyen, çok fazla sayıda teknolojiyi içeren, Ar-Ge faaliyetlerini destekleyen, istihdam ve ekonomiye katkı açısından katma değeri çok yüksek olan güçlü bir sektördür. Diğer sektörler ile çok yakın ilişkisi vardır ve gelişimlerine destek olmaktadır, savunma ve havacılık sektörlerinin de en önemli destekçisidir. Rekabetçi yapısı ve bünyesinde çok fazla sayıda teknolojiyi barındırması nedeniyle araştırma, geliştirme ve teknoloji faaliyetlerini desteklemesi gibi özelliklerinden dolayı da son derece önemlidir.

Dünyada rekabetin en üst düzeyde olduğu sektörde özellikle Üniversitelerin, Sektör kuruluşlarının, Devletin ilgili Kurumlarının, Yerel Yönetimlerin ve Sivil Toplum Kuruluşlarının otomotiv sektörüne yönelik birlikte yapacağı çalışmalar Türkiye’nin sürdürülebilir sosyal ve ekonomik kalkınmasının gerçekleşmesi hedefleri açısından çok önemlidir. Sekizincisi 2016 yılında yapılan OTEKON Kongreleri ile elde edilen tecrübe ve deneyimlerden de yararlanılarak Otomotiv Teknolojileri Kongresini uluslararası alana taşımak için Dokuzuncu Otomotiv Teknolojileri Kongresinin 2018 yılında Uluslararası yapılmasına karar verilmiştir.

Ulusal ve uluslararası kongreler bilim ve teknolojik gelişmelerin görüşülmesi, yeni fikirlerin ortaya çıkması bakımından çok önemlidir. Kongreler, otomotiv sektörü ile alakalı kişileri ve kuruluşları bir araya getirmek, bu kişiler ve kuruluşlar arasında bilgi alışverişini sağlayarak, otomotiv sektöründe Araştırma ve Teknoloji Geliştirme çalışmalarını geliştirmeye katkıda bulunmaktadır. İlki 2002′ de yapılan OTEKON Kongreleri geleneksel hale gelmiş ve kurumsallaşmış yapısıyla ülkemiz otomotiv endüstrisinin gelişimine tasarım ve Ar-Ge çalışmalarının yaygınlaşmasına yönelik 2023 hedeflerine ulaşmak misyonuna hizmet etmektedir. OTEKON Kongresi teknolojik gelişmeleri ve uygulamaları paylaşmak ve tartışmak açısından ideal bir ortam oluşturmaktadır. İlki 2002 yılında yapılan, iki senede bir başarılı bir şekilde tekrarlayan ve geleneksel hale gelen Otomotiv Teknolojileri Kongresinin dokuzuncusu Uluslararası olarak 07-08 Mayıs 2018 tarihlerinde Bursa’ da düzenlenecektir.Kongreye sunulan tüm bildiriler hakemler tarafından değerlendirilmekte ve kongre konuları ile temasına uygun bildirilerin Kongrede sunumu konusunda karar verilmektedir. OTEKON 2018 Kongresinin konuları ve teması web sayfasında teknik oturumlar ile birlikte verilmiştir. OTEKON Kongrede sunumu kabul edilen bildirilerden seçici kurul tarafından seçilen bildiriler için indeks dergilerde özel sayılar yayınlanmaktadır. SCI-E indeks dergilerde yayınlanan OTEKON Kongreleri ve dergiler : OTEKON2008, OTEKON2010 ve OTEKON2014 Kongreleri, Special Issues; Int. J. Vehicle Design (inderscience-IJVD 52, 1, 2010), Int. J. Advanced Manufacturing Technologies (Springer-IJAMT 60, 2012) and Int. J. Vehicle Design (Inderscience–IJVD 71, 1, 2016) olarak yayınlanmıştır. OTEKON 2016 Kongresi için Special Issue basım çalışmaları International Journal of Advances in Automotive Engineering (AAE) dergisinde devam etmektedir. OTEKON2018 Kongresi içinde özel sayı çıkarılması için dergi seçimi çalışmaları yapılmaktadır.

İlki 2002 yılında yapılan, iki senede bir başarılı bir şekilde tekrarlayan ve geleneksel hale gelen Otomotiv Teknolojileri Kongresinin dokuzuncusu Uluslararası olarak 07-08 Mayıs 2018 tarihlerinde Bursa’ da düzenlenecektir. OTEKON kongreleri katılımcılar için otomotiv ve ilgili sektörlerde en son teknolojik gelişmeleri ve uygulamaları paylaşmak ve tartışmak açısından ideal bir ortam oluşturmaktadır. Otomotiv alanında son teknolojik gelişmeleri paylaşmak, katkıda bulunmak ve geleceğin transport sistemlerini şekillendirmek için akademisyenler ile sektörde çalışanları Uluslararası 9.Otomotiv Teknolojileri Kongresi – OTEKON2018’ e katılmaya davet ediyoruz.

Kongre Başkanı
Prof. Dr. Ferruh Öztürk
Otomotiv Mühendisliği Bölümü
Uludağ Üniversitesi

KONGREYİ ARKADAŞLARINIZLA PAYLAŞIN

KONGREYİ ARKADAŞLARINIZLA PAYLAŞIN


Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 5 Kasım 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın