2. Uluslararası Sağlıkta Bilişim ve Bilgi Güvenliği Kongresi

yorumsuz
833
2. Uluslararası Sağlıkta Bilişim ve Bilgi Güvenliği Kongresi
Sağlıkta Bilişim ve Bilgi Güvenliği Sistemleri Kongresi 2017
Yer :  Antalya / Belek
Tarih : 08 – 11 Kasım 2017
Düzenleyen : Sağlık Akademisyenleri Derneği
Kongre Merkezi :   Limak Atlantis Hotels Belek
Organizatör : Worldcongre Ltd. Şti
Web Sitesi : http://www.hcs-antalya.org/
Davet

Bilişim teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte, kağıt ortamdaki sistemlerden mevcut hizmetleri daha hızlı, etkin ve ekonomik bir şekilde veren dijital ortamlara geçiş hızlanmıştır. Hayatımızı kolaylaştıran bu dijital ortamlar birtakım kişisel haklar bakımından ciddi riskleri de beraberinde getirmektedir. Zira özel hayatımızın bir parçasını oluşturan kişisel verilerimiz bu dijital ortamlarda toplanmaktadır. Bireyin kişisel verilerinden bir kısmını oluşturan kişisel sağlık verileri ise, “nitelikli/hassas veriler” içerisinde yer almakta olup, bu veriler, bireyin hastalıklı veya sağlıklı olduğuna ilişkin bilgileri de içermektedir.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 07/04/2016 tarihinde yürürlüğe girmesi ile birlikte ülkemizde geniş bir tartışma alanı bulan kanunun uygulama süreci ve yansımaları, akabinde 20/10/2016 tarihinde yürürlüğe giren “Kişisel Sağlık Verilerinin İşlenmesi ve Veri Mahremiyetinin Sağlanması Hakkındaki Yönetmelik” ile birlikte kişisel sağlık verileri önemli bir gündem maddesi haline gelmiştir.
Dijital çağ diye de adlandırdığımız bu çağda sağlık hizmetlerinin kalitesi, etkinliği ve sürdürülebilirliği sadece nitelikli insan kaynağı ve donanımlı sağlık tesislerinin mevcudiyeti ile değil güvenli bilişim teknolojilerinin en ileri düzeyde kullanılması ile mümkündür. Fiziki sınırların olmadığı sanal ortamda muhafaza ettiğimiz, paylaştığımız pek çok veri risk altındadır. En son teknolojiyle donatılmış olan hastanelerimizin ve bu hastanelerde kullandığımız tıbbi cihazların sınır ötesi siber saldırıların hedefi olması halinde olası tehlikeli sonuçları düşünüldüğünde bu alanda konuşulması ve yapılması gereken çok şeylerin olduğu bir gerçektir.
08-11 Kasım 2017 tarihlerinde Antalya’da Gerçekleştireceğimiz 2. Uluslararası Sağlıkta Bilişim ve Bilgi Güvenliği Kongresinin ana teması; “Sağlıkta Bilgi Sistemleri, Siber Güvenlik, Kişisel Verilerin Korunması ve Güvenli Veri Raporlama” olacaktır. Kongrede; gerek ülkemizdeki kişisel sağlık verileri, sağlıkta bilgi sistemleri ve bilgi güvenliği çalışmaları ve gerekse uluslararası arenada ki uygulamalar hakkında konunun uzmanları tarafından verilecek olan konferansalar, sunumlar, poster çalışmaları ve diğer etkinliklerle hem katılımcılar hem de ülkemiz adına ciddi bir farkındalık yaratılmış olacaktır.
Davetimizi kabul edip iştirak ettiğiniz takdirde sizlerin de katkılarıyla daha güzel ve bilimsel düzeyi çok daha yüksek bir kongre gerçekleştireceğimize inanıyoruz.
Kongreye katılımınızdan onur ve mutluluk duyarız.KONGREYİ ARKADAŞLARINIZLA PAYLAŞIN

KONGREYİ ARKADAŞLARINIZLA PAYLAŞIN


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 8 Ekim 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın